Ciekawą propozycją, w szczególności dla studentów Wydziału Zarządzanie Sportem i Turystyką, a w szczególności zarządzanie kryzysowe są spotkania z pracownikami Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dotychczas Koło zorganizowało w sumie cztery tego typu spotkania.

Ostatnie odbyły się 19 i 26 maja 2005. Oprócz studentów naszej Uczelni w spotkaniu uczestniczyła grupa młodzieży z Francji przebywająca w tym czasie na wymianie Polsko-Francuskiej.

Spotkania obejmowały:

• wykład dr Tomasza Konopki "Ślady użycia broni palnej"
  • wizytę w "Muzeum Medycyny Sądowej"
  • udział w sekcji zwłok

Wykład połączony był z wizualnymi prezentacjami poruszanego tematu. Obejmował takie elementy jak:

• tor lotu pocisku
  • otwarcie powłok skórnych w poszukiwaniu kuli
  • przykłady ran powstałych w wyniku postrzału śrutem
  • przykłady opalenizny prochowej

Studenci zapoznali się również z pracą anatomopatologa, zasadami wykonywania i dokumentowania sekcji zwłok.

Obecnie trwa współpraca dzięki Panu dr Andrzejowi Cichemu z Medycyną Sądową w Katowicach. Wkrótce pierwsze wyjście, na które już dziś zapraszam.

Materiał o Medycynie Sądowej Pana dr Andrzeja Cichego: pobierz

Design and SEO by Webmedie