Witamy wszystkich na stronie Zespołu Prawa

Zespół Prawa został wyodrębniony w strukturze organizacyjnej Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach w myśl Zarządzenia JM Rektora AWF w Katowicach, z dnia 2 listopada 2005r., w sprawie powołania struktury organizacyjnej Uczelni na kadencję 2005-2008.

Podstawowymi zadaniami Zespołu Prawa są:

1. prowadzenie zajęć dydaktycznych obejmujących wybrane zagadnienia z zakresu nauk prawnych zgodnie z programami dla poszczególnych kierunków studiów w Akademii,
  2. prowadzenie badań naukowych w zakresie:
    1. tworzenia i stosowania przepisów prawa w ramach:
      • szeroko rozumianej kultury fizycznej w tym:
        - wychowania fizycznego,
        - sportu,
        - rekreacji ruchowej,
        - rehabilitacji ruchowej,
      • edukacji obronnej i zarządzania kryzysowego,
    2. wpływu rozwiązań prawnych z różnych gałęzi prawa na rozwój kultury fizycznej w tym między innymi sportu kwalifikowanego, powszechnego, sportu osób niepełnosprawnych itp.,
    3. systematyki prawa w kulturze fizycznej.

Strona Zespołu Prawa ma charakter informacyjny. Jej zawartość skierowana jest głównie do studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach podejmujących kursy z programowo ustalonych dziedzin prawa. Na chwilę obecną sa to studenci wszystkich kierunków, ponieważ przedmioty prawnicze realizowane są w ramach wszystkich kierunków studiów Akademii.
Ze względu na zakres prezentowanych na stronie treści oraz inicjatyw podejmowanych przez Zespół Prawa, między innymi: coroczny Konkurs Wiedzy Prawniczej, czy też Dyskusyjny Klub Filmowy, strona ta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych regulacjami prawnymi nie tylko w teorii ale i w praktyce.

Design and SEO by Webmedie
SEO Bredbånd Udvikling Internet